Oferta

Stomatologia zachowawcza

Aby utrzymać przez całe życie zęby w dobrym stanie należy regularnie co najmniej raz na pół roku udać się do gabinetu stomatologicznego w celu profesjonalnego oczyszczenia zębów z kamienia oraz innych osadów zbierających się na zębach. Tworzenie się kamienia nazębnego powoduje cofanie się dziąseł i ich powolny zanik (choroba znana potocznie paradontozą), a w rozwiniętym stadium dochodzi do powolnego zaniku kości co powoduje rozchwianie się i utratę nawet zdrowych zębów.

Zabieg oczyszczania zębów polega na usunięciu kamienia ultradźwiękami (skaling) lub poprzez piaskowanie. Po wykonaniu zabiegu szkliwo zostaje wypolerowane co w znacznych stopniu utrudnia ponowne tworzenie się kamienia. Oczyszczone i wypolerowane zęby zostają pokryte preparatami fluorowymi, które zwiększają odporność szkliwa na działanie kwasów.

Podczas zabiegu usuwania kamienia lekarz dokonuje również oględzin całej jamy ustnej w celu wykrycia ewentualnych ognisk próchnicy.

Zapobieganie powstawania próchnicy to również jeden z elementów stomatologii zachowawczej. Lakowanie oraz lakierowanie są zabiegami, które skutecznie chronią zęby przed próchnicą.

Lakowanie to zabieg profilaktyczny polegający na pokryciu bruzd zębów specjalnym materiałem kompozytowym, dzięki czemu głębokie i trudne do oczyszczania bruzdy zębowe są uszczelnione i w efekcie zabezpieczone przed rozwojem bakterii. Lakowanie jest jedną z najskuteczniejszych metod profilaktyki przeciwpróchnicowej.

Lakierowanie to to jeden ze sposobów fluoryzacji zębów który polega na pokryciu zębów preparatem z zawartością fluoru. Preparat ten wnikając w strukturę szkliwa czyni go odpornym na działanie kwasów (remineralizacja). W ten sposób lakierowanie chroni zęby przed demineralizacją, a w efekcie przed próchnicą.

Wszystkie wyżej wymienione zabiegi możecie Państwo wykonać w klinice Keadent. Serdecznie zapraszamy!

Masz pytania?

zadzwoń: 32 285 11 11 lub

wyślij nam wiadomość.

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!