Oferta

Licówki

Licówki to cienkie,  grubości około pół milimetra, płytki wykonane z porcelany lub kompozytu, które umieszcza się na przednich powierzchniach zębów. Przy pomocy licówek można m.in. skorygować kształt zęba, zamaskować przebarwienia albo ukruszenia.

Do najpopularniejszych rodzajów licówek należą licówki kompozytowe i licówki porcelanowe. Licówki kompozytowe  – wykonane z materiału kompozytowego, którym bardzo często uzupełniane są ubytki zębowe. Kompozyty, z których wykonane są licówki, są dość trwałe, można je dobrać idealnie pod względem koloru do odcienia naturalnych zębów. Należy przy tym pamiętać, że licówki kompozytowe są mniej trwałe niż ich porcelanowe odpowiedniki – należy je odświeżać lub wymieniać co 2-5 lat. Licówki porcelanowe – płytki wykonane z porcelany, które umieszcza się na przednich powierzchniach zębów. Stanowią niezwykle skuteczne rozwiązanie estetyczne. Ich największą zaleta jest fakt, iż odporne są na czynniki mechaniczne i nie ulegają przebarwieniom a trwałość może sięgać nawet 10 lat

Licówek nie można stosować u pacjentów z niewyleczoną próchnicą lub paradontozą, wadami zgryzu jak również w przypadku zębów uszkodzonych w dużym stopniu. Dla takich pacjentów dużo lepszym rozwiązaniem są korony protetyczne.

Masz pytania?

zadzwoń: 32 285 11 11 lub

wyślij nam wiadomość

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!