Oferta

Leczenie kanałowe

Najczęstszą przyczyną wizyty u stomatologa jest ból zęba. Ból jest sygnałem, który informuje nas, że dzieje się coś złego. Niejednokrotnie w takiej sytuacji konieczne jest leczenie kanałowe – endodoncja.

W wielu przypadkach powodem bakteryjnego zainfekowania miazgi są głębokie ubytki próchnicowe. Dochodzi wówczas do stanu zapalnego miazgi lub nawet martwicy tej tkanki, co z kolei otwiera dalszą drogę do zakażenia tkanek otaczających ząb i stwarza zagrożenie dla zdrowia całego organizmu. Może nasilać choroby ogólnoustrojowe takie jak cukrzyca, choroby nerek, stawów czy serca. Do uszkodzenia miazgi i jej stanu zapalnego mogą prowadzić również mechaniczne urazy zębów. Choroby miazgi przeważnie wiążą się z silnym, przewlekłym bólem, ale mogą też przebiegać bezobjawowo. 

Leczenie kanałowe lub inaczej leczenie endodontyczne polega na usunięciu zainfekowanej lub martwiczej miazgi z wnętrza zęba (tj. komory i systemu kanałów korzeniowych), chemicznym i mechanicznym opracowaniu kanałów, ich prawidłowym ukształtowaniu, a następnie szczelnym wypełnieniu specjalnym biokompatybilnym materiałem.

Nasi lekarze posiadają ogromne doświadczenie w leczeniu kanałowym, dzięki czemu możecie się Państwo cieszyć wyleczonymi zębami przez wiele lat.

Masz pytania?

zadzwoń: 32 285 11 11 lub

wyślij nam wiadomość.

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!