Oferta

Implanty

Implanty to najdoskonalsza metoda uzupełnienie braków w uzębieniu zarówno jednego jak i kilku zębów. W większości przypadków pacjent decyduje się na zabieg implantologiczny z powodu czysto estetycznego. Jednak braki w uzębieniu mają szersze konsekwencje zdrowotne. Brak zębów trzonowych zaburza funkcjonowanie układu żucia, przez co pokarm nie jest dostatecznie rozdrabniany co w konsekwencji prowadzi do rozwoju chorób układu pokarmowego. W miejscu braku zęba można zaobserwować również postępującą utratę kości. Sąsiednie zęby pochylają się i przesuwają. Wszystko to powoduje zmiany w rysach twarzy która zaczyna przybierać charakterystyczny starczy wygląd – zapadnięta szczęka i żuchwa. Na pozostałe zdrowe zęby oddziałują również znacznie większe siły nacisku co powoduje ich szybsze ścieranie i powstawanie mikropęknięć. Implanty są doskonałym rozwiązaniem w przypadku utraty pojedynczego zęba, gdyż nie wymagają szlifowania sąsiednich zębów. Przy bezzębiu protezy  wsparte na implantach są komfortowe w użytkowaniu i mają bardzo dobrą stabilność w odróżnieniu od konwencjonalnych uzupełnień.

Odbudowa zębów przy pomocy implantów składa się z dwóch etapów. Pierwszy to część chirurgiczna, w której do kości zostaje wprowadzony tytanowy implant zastępujący korzeń zęba. Następnie zrasta się on z kością, co trwa kilka miesięcy. Dopiero, gdy jest on w pełni ustabilizowany, implantolog przystępuje do kolejnego etapu, czyli odbudowy protetycznej korony zęba. W niektórych przypadkach faza chirurgiczna obejmuje nie tylko implantację wszczepu ale także odbudowę kostną. Taka sytuacja występuje u pacjentów, u których niski poziom kości nie pozwala na prawidłowe umieszczenie implantu.

Najnowocześniejsze technologie wspomagające – skanery, frezarki, drukarki 3D pozwalają nam na najdoskonalsze wykonanie prac opartych na implantach (mosty, belki) a  indywidualne szablony chirurgiczne umożliwiają precyzyjne umieszczanie implantów w prawidłowej pozycji. Wszystko to w połączeniu z doświadczonym zespołem lekarzy i protetyków gwarantuje państwu zadowolenie i piękny uśmiech.

Masz pytania?

zadzwoń: 32 285 11 11 lub

wyślij nam wiadomość.

    Call Now ButtonZadzwoń teraz!